Здравейте,


завърших основното, средното и гимназиалното си образование в началното училище "Соколу" и гимназията в Хавса, област Хавса на Одрин. Академичното ми пътешествие обхвана както технически, така и социални академични области и включваше университетите Йълдъз Техник, Тракийски, Анадолу и Сакаря.


Що се отнася до запознанството ми с компютрите и професионалния ми живот:


По време на основното и средното си образование имах възможността да работя както в нашето собствено предприятие, така и в различни области. Устройството, което промени живота ми – компютърът – срещнах през 1984 г., когато бях студент във Факултета по машиностроене на Университет Йълдъз. Първите си кодове написах на Amstrad PC, собственост на приятел, в учебните зали на мъжкото общежитие Абди Ипекчи. Аз съм един от първите възпитаници на специалността Компютърно програмиране в Тракийския университет. Първата си интернет връзка направихме през 1988 г., докато учехме тук, по време на среща, на която гост беше проф. д-р Огуз МАНАС, благодарение на възможностите, които той ни предостави. С вечна благодарност и уважение си спомням нашия ценен учител проф. д-р Абдюсамет МАРШОГЛУ, който ни даде професия, която ще повлияе на целия ни живот.


Първата ми осигурена работа беше като служител на Тюринг Триптик на граничния пункт Капъкуле. След това, в това, което мога да нарека предприемачески опит, през 1989 г. в Одрин открих първото предприятие, предоставящо услуги в областта на информатиката и компютърните технологии (EBİM Computer and Engineering). През 1992 г. започнах работа като отговорник по автоматизацията на ADIS в (Одрин) ПТТ. Когато през 1995 г. Türk Telekom се отдели, останах в Türk Telekom. Разработих самостоятелен софтуер, обхващащ първите уебсайтове, автоматизация на централи, фактуриране-събиране и автоматизация на персонала в рамките на институцията. Между 2000 и 2006 г. бях част от 12-членната работна група за развитие на уеб технологии, създадена в Генералната дирекция на Türk Telekom. Имах възможността, макар и малка, да допринеса за проектирането, създаването и разработването на национални корпоративни (и общи) софтуери и системи. По този начин станах свидетел на много първи в областта на интернет и уеб технологиите в публичния сектор в Турция; честно казано, визията ми се промени.


Когато Türk Telekom беше приватизиран през 2006 г., преминах в Тракийския университет. Присъединих се към продуктивна работна среда в Дирекция Информационни Технологии. През това време продължих да разработвам самостоятелен софтуер, макар и в по-малка степен, но работих повече върху проектиране и структуриране на мрежи. Също така, на моменти изпълнявах длъжността Директор. След прехвърлянето си в Тракийския университет имах възможността да завърша магистратурата си, която бях започнал, докато работех в Türk Telekom.


През 2009 г. започнах работа като преподавател в новосъздадения (2008) Професионален колеж Тунджа, който предоставя дистанционно обучение. Скоро след това бях назначен за заместник-директор, длъжност, която все още изпълнявам.


Въпреки че не използвам много социалните медии, продължавам да работя в областта на управлението на социални медии.


Имам особен интерес към изкуствения интелект и работя върху него от 2017 г. Тази работа е изцяло за лично любопитство и лично развитие и не преследва никакви академични цели. В процеса придобих хоби като дигитално изкуство.


Говорейки за хобита, тенисът на маса заема важно място в живота ми.


Имам YouTube канал, в който разказвам за здравословните проблеми, които съм преживял; можете да го намерите на www.ostomyfan.com или чрез https://www.youtube.com/@ostomyfan.


Продължението ще дойде, когато ми хрумне.... ;)

ilkay